O nás

   chovatelská stanice

    Ihned úvodem by se patřilo napsat, jak jsme se k oné chovatelské činnosti dostali. Tyto stránky vznikly především, abychom měli kde prezentovat naše sportovní úspěchy (i neúspěchy) se všemi našimi pejsky. Podobu chovatelské stanice, aktuální design a adresu kelpies.cz dostaly až posléze, kdy jsme se rozhodli nakrýt naší kelpinku Čokí a to pouze z důvodu toho, abychom si mohli po ní nechat fenečku ideálně co nejvíce stejnou jako je Čokí sama. Tomuto rozhodnutí předcházelo mnoho úvah o tom, jak jinak by se dala sehnat kelpinka co nejvíce podobná Čokí, aniž bychom Čokinku museli nutně krýt, jelikož odchovat štěňat byla v našich očích obrovská zodpovědnost a zásah do života naší fenky, proto byla fáze rozhodování tak dlouhá a pro nás zásadní. Nicméně přítelkyně Lenka trvala na tom, že chce kelpii a takovou jako je právě naše Čokí, jak co se jejího neobyčejného temperemanetu týče, tak i co týče lehké štíhlé konstituce a povahových vlastností. Bohužel není kelpie jako kelpie a tak jsme nakonec vsadili "najistotu" a rozhodli se Čokí nakrýt psem, který po všech stránkách splňoval veškerá naše celkem náročná kritéria. Z tohoto spojení vznikl dlouho očekáváný vrh A, od kterého si hodně slibujeme a ze kterého v našem chovu zůstane jedna fenečka. Tak tedy vznikla naše chovatelská stanice :)

    A hned pod tento článek by se slušeno dovysvětlit, že si rozhodně nemyslíme, že pouze my máme tu onu nejlepší kelpii a mít štěně od jakékoliv jiné je špatná volba.... TO OPRAVDU NIKOLIV. Ale zkrátka Čokí splňuje všechna naše kritéria do puntíku, vzhledem k tomu, že naše psí aktivity směřují do těch sportovních a především agilitních, tak její vlastnosti jako je drive na parkuru, chuť jít kdykoliv, kdekoliv a do čehokoliv a prostě její celkový přístup k výcviku v kombinaci s tím, že doma je zcela bezproblémová, spí s námi v posteli a v životě nezničila jedinou věc, na které by si chtěla vybít přehršel své energie a další její nesporné kvality, byl pro nás natolik cenným aspektem, že jsme se rozhodli, že jinde hledat nebudeme, ač i ostatní chovatelské stanice mají pejsky s výbornými sportovními předpoklady.

 

   lidská smečka

    Co se týče představení dvounohé složky, tak mužským zástupcem jsem já Karel a za něžné pohlaví má přítelkyně Lenka, oba dva se společně s našimi pejsky věnujeme Agility. Že máme rádi zvířata zde myslím ani podotýkat nemusím. Myslím, že nic víc psát ani není třeba, ale pro případné zájemce o kontakt s námi ať již z důvodu zájmu o štěňátko (což je zrovna teď, kdy píši tento text, aktuální) a nebo už z důvodu jakékoliv jiného, sem připíši, že jsme dva mladí (ale nikoliv náctiletí, zkrátka tak akorát), mentálně zdraví, troufám si tvrdit že i přátelští lidé, kteří rozhodně nekoušou a rádi se o zkušenosti se svými pejsky podělí. Tudíž máte-li zájem či seriozně uvažujete do budoucna o plemeni australská kelpie, máte u nás dveře otevřené, aby jste se přesvědčili, že toto plemeno opravdu stojí za to.